Підводне полювання

Підводне полювання - популярний вид спорту, що практикується у багатьох країнах світу. Підводне полювання являє собою процес вистежування, переслідування і добування риби, шляхом спостереження з поверхні води, пірнання на затримці дихання і здійснення пострілу з підводної рушниці. Екіпіровку спортсмена складають ласти, маска, дихальна трубка, гідрокостюм (плавальний костюм - якщо дозволяє температура води), баластні вантажі, підводну рушницю, буксируваний буй. Використовувати автономний підводний дихальний апарат (SCUBA) категорично забороняється. Практично у всіх країнах світу підводне полювання зі SCUBA вважається браконьєрством і переслідується законом.

Перші міжнародні змагання з підводного полювання були проведені в 1957 році. З 1959 року спортивна і любительська підводне полювання координується Всесвітньою конфедерацією підводної діяльності (CMAS). В даний час підводне полювання є офіційною спортивною дисципліною, визнаної в Україні і в світі.

Для занять підводним полюванням потрібно поєднання спеціальних знань і навичок. Мисливець повинен знати техніку пірнання на затримці дихання, знати як користуватися підводною рушницею, особливості і звички риб і тактичні прийоми полювання. Знання повинні бути підкріплені доведеними до автоматизму навички. Крім того, оскільки підводне полювання здійснюється на затримці дихання, мисливцеві необхідно підтримувати фізичну форму регулярними тренуваннями і розвивати і підтримувати здатність до апное. Підводне полювання може проводитися як в на мілководді, так і на значних глибинах. Деякі підводні мисливці здатні полювати на глибинах 30-50 метрів і затримувати дихання в динаміці до 3 хвилин. Як правило, перш ніж вистрілити, мисливцеві доводиться вести свого роду розвідку, вишукувати рибу, і сидіти в засідці. Щоб добути рибу, потрібно враховувати її звички і діяти вміло, розумно, спритно і точно.

Для ураження риби застосовуються спеціальні підводні рушниці. Звернення з підводною рушницею також вимагає попереднього навчання і практики. При зверненні з підводною рушницею необхідно строго дотримуватися техніки безпеки. Пам'ятайте - це не просто спортивний інвентар, це і небезпечна зброя. Залежно від пристрою силового механізму підводні рушниці бувають:

з пружинним боєм
з гумовим боєм
пневматичні
гідропневматичні

Застосування порохових рушниць заборонено правилами підводного полювання.