Новини спортивного підводного полювання

2019г.

КУБОК УКРАЇНИ, 1-й етап

8-9 червня на Канівському водосховищі біля с.Хоцьки (Київська обл.) пройшли перші змагання 2019р. з підводного полювання – Кубок України, 1-й етап. На змагання приїхали 76 спортсменів, які представляли 24 команди з 6 регіонів України. Спонсором змагань була компанія “Гідростиль” (керівник Олег Півовар).

Перевірка спорядження перед стартом змагань

Перемогу у особистому заліку святкував Сергій Мельниченко з миколаївського клубу “Інгул”, далі були Максим Жолудь (“Торнадо”, м.Дніпро) та Олексій Настич з київського клубу підводників “Мурена”, Серед команд перемогу здобув “Інгул”, другим була команда “Апнос”,м.Київ, а третє місце посіли спортсмени клубу “Торнадо”.

Найбільшу рибу здобув Віталій Басанко, Київ, сом вагою 27010г.

КУБОК УКРАЇНИ, 2-й етап

З 13 по 14 липня на узбережжі Чорного моря, в місті Одесі, пройшли змагання 2-го етапу Кубку України з підводного полювання. Це були перші змагання на морській акваторії з 2013р. На змагання приїхали 34 спортсмени з 12 команд 5 регіонів України. Організатором та спонсором змагань була Громадська організація “Підводне братство” (керівник Олександр Акулов). Море зустріло спокійною, але дуже прохолодною для літа водою – до 10 градусів глибше 5м. Риби було дуже небагато, на всіх прийшлося тільки 18 “хвостів”, переважно кефаль.

Найбільшу рибу здобув Олег Черняєв з Києва – лобан, вагою 918г.

Переміг Олег Ятченя (“Інгул”,м.Миколаїв), на другому був Андрій Лагутін *”Апнос”,м.Київ, третім Олександр Власовський (ФПСПД Одеської обл.). У командному заліку перемогу здобув клуб “Апнос”, далі “Акула”, м.Київ, та ФПСПДУ Одеська обл.

На переможців, окрім звичайних нагород, кубків та медалей, чекали ще й різноманітні призи від спонсора змагань – італійської фірми “Cressi” (керівник офіційного представництва в Україні Олег Кравченко).

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

З 2 по 4 серпня 2019р. в с.Непоротове (Чернівецька обл.) на акваторії р.Дністер був проведений чемпіонат України з підводного полювання. Участь прийняли 49 спортсменів з 17 команд 6 регіонів України. Вперше за усі часи у змаганнях, крім чоловіків, також узяли участь три жінки, які змагались у окремому заліку. Це Анжела Головянко (м.Дніпро), Альона Редькова (м.Миколаїв) та Катерина Смирнова (м.Запоріжжя).

Спонсорами змагань стали клуб “Посейдон-Дністер” (керівник Володимир Арнаут) та київська фірма “Гідростиль” (керівник Олег Півовар).

Парад відкриття змагань

У особистому заліку переміг Максим Головянко (м.Дніпро), другим був Дмитро Ісайченко (м.Миколаїв), третім Олег Ятченя (м.Миколаїв). У командному заліку перше місце здобула команда “Інгул” з Миколаєва, другими була команда “Торнадо”, м.Дніпро, третіми “Посейдон” , м.Кам’янець-Подільський. Найбільша кількість риби була одного виду – сазан.

Чемпіон України Максим Головянко

КУБОК УКРАЇНИ, фінал

19-20 жовтня 2019р. в с.Прохорівка (Канівський р-н, Черкаська обл.) пройшли фінальні змагання Кубку України з підводного полювання. У них взяли участь 44 спортсмени, 13 команд з 5 регіонів України. Перше місце виборола команда київського клубу “Апнос”, на другому команда клубу “Інгул”(Миколаїв), на третьому команда “Торнадо” (Дніпро).

У особистому заліку на 1 місці спортсмен Київського клубу підводників “Мурена” Андрій Костін.Далі були Сергій Мельниченко (Інгул) та Андрій Лагутін (Апнос).

Переможець фіналу КУ Андрій Костін

КУБОК УКРАЇНИ, загальний залік

За підсумками 3-х етапів Кубку України переможцем був визнаний Сергій Мельниченко з миколаївського клубу “Інгул”. Друге місце зайняв Андрій Лагутін з київського “Апносу”, третє – Олег Ятченя з “Інгулу”. Великий Кубок за перемогу у загальному заліку серед команд здобув “Апнос”,м.Київ.

Переможець КУ-2019 Сергій Мельниченко

По завершенню змагань відбулися відкриті збори Комісії спортивного підводного полювання. За підсумками зборів було прийняте рішення вийти з пропозицією до президії федерації про утворення Комітету підводної стрільби та полювання.Головою комітету рекомендовано затвердити Олега Пивовара (Київ).

На протязі 2019 року на усіх змаганнях з підводного полювання склад Головної суддівської колегії був незмінний: Валерій Міненко,МК (Одеса), Віталій Брагін,НК (Київ) та Галина Міненко,НК (Одеса)

По итогам спортивного сезона 2019г.  всеукраинских и международных соревнований составлен Рейтинг сильнейших спортсменов – подводных охотников Украины (в приложении).

В Минспорте утверждён состав сборной Украины по подводной охоте по итогам 2019г.

Составлен Календарь ФПСПДУ на проведение спортивных мероприятий в 2020г. по спортивной подводной охоте и подводной стрельбе по мишеням (в приложении).

Мужская сборная Украины по подводной охоте включена в состав команд, которые допускаются к участию в 32-й Чемпионате мира 2020г. в Арбатаксе (Италия), который состоится 17-21.09. Положение о ЧМ среди мужчин в приложении.

Одновременно с мужским ЧМ состоится 1-й чемпионат мира среди женщин. Положение прилагается.

С 30 апреля по 03 мая состоится 2-й Кубок мира среди клубов по подводной охоте. Место проведения – Задар (Хорватия). Положение прилагается.