Технічний комітет ФПСПДУ

Технічний комітет ФПСПДУ: загальні відомості

Технічний комітет ФПСПДУ був створений в 1996р. На черговій звітно-виборній конференції Федерації підводного спорту України було прийнято постанову про структурний побудові Федерації за подобою CMAS. Це означало, що в Федерації стало три комітети: спортивний, науковий і технічний.

За напрямком діяльності науковий і технічний комітети випадали з традиційного уявлення про Федерацію, як спортивної організації. Тому в 2000 р було прийнято рішення про перейменування Федерації підводного спорту в Федерацію підводного спорту і підводної діяльності України.

У сферу діяльності Технічного комітету ФПСПДУ входять розробка програм і організація навчання підводному плаванню і підводного полювання; сертифікація підводних плавців і підводних мисливців; методична допомога школам підводного плавання в питаннях навчання; підготовка інструкторів з підводного плавання, підводне полювання; організація і проведення семінарів з підвищення кваліфікації як підводних плавців, так і інструкторів.

ПРО СИСТЕМУ НАВЧАННЯ ДАЙВИНГУ CMAS

CMAS це Всесвітня підводна федерація, яка об’єднує в своїх рядах понад сто Федерацій, пов’язаних з підводного діяльністю, в різних країнах світу. У перекладі з французької це звучить як Всесвітня Конфедерація Підводної Діяльності .

В Україні CMAS представляє Федерація подводногот спорту і підводної діяльності України. На відміну від інших систем навчання, це офіційно зареєстрована організація, реєстраційний код № 26080568, під патронатом Міністерства сім’ї, молоді та спорту України. Сертифікати дайверів CMAS відомі у всьому світі і високо котируються в країнах Європи, Ю-В Азії, Латинської Америки, Африки і т.д.

Система навчання характеризується спортивною спрямованістю. Кандидати в дайвери отримують теоретичні знання в класі і практичні навички в басейні з глибиною 3 – 5 м.

Відмінність від інших систем навчання полягає в тому, що під час практичних занять пропонується плавальна підготовка, після якої дайвер до кінця навчання повинен проплисти не менше 500 м по поверхні в ластах і пірнути в довжину на вдиху не менше 20 м в ластах. Підводні вправи з аквалангом проводяться в динаміці, що дає можливість наблизити навчання до реальних умов дайвінгу. Вправи, пропоновані до виконання, розраховані на різні непередбачені ситуації, можливі при заняттях дайвінгом. Ця система підготовки відбилася в порівняльному співвідношенні рівня підготовки дайвера однієї зірки CMAS з просунутими дайверами інших систем навчання.

Програма, розрахована на 12 занять, складається з 30 хв теорії і 1,5 години практики на кожному уроці. Це не втомлює учня і створює можливість для якісного процесу навчання. Учні забезпечуються підручниками курсу дайвера однієї, двох і трьох зірок, навчальними фільмами.

Імітація відкритої води проводитися в глибокому басейні (там, де він є), де закріплюються навички, отримані в дрібному басейні. При відсутності глибокого басейну закріплення навичок проводиться на відкритій воді з прозорістю не менше 3 м, з глибиною не більше 10 м обмеженою дном, в спокійній закритою від хвиль і течій акваторії.

Важливим фактором є видача міжнародного сертифікату дайвера CMAS протягом тижневого терміну після складання іспиту з теоретичної та практичної підготовки.

Будь-інструктор допоможе новоспеченому дайверу купити спорядження по його смаку і потребам.

У будь-якому клубі або міжнародній школі дайвінгу можливі різні варіанти навчання, як індивідуальні, так і групові.

Заняття проводять сертифіковані міжнародні інструктори однієї, двох і трьох зірок CMAS.

Голова Технічного комітету ФПСПДУ В.Ліхачев